Napady objadania się przy diecie

Witam. Mam 175 wzrostu i ważę 75kg. Chciałabym schudnąć, ale nie wiem jak. Jak zacznę dietę, to nastepnego dnia mam napady objadania się, albo chwilę później. Chciałabym schudnąć chociaż 20 kg, ale nie wiem jak. Najlepiej by bylo bym zaczela głodówki, albo diete teczową. Nie wiem co mam robic...
ponad rok temu

Witam! Pani BMI wynosi 24,5 co oznacza, że znajduje się ono na granicy nadwagi. Maksymalnie przy Pani wzroście można stracić 10-15kg, napewno nie więcej. Utrata wagi powinna być rozciągnięta w czasie - maksymalnie 4-5 kg na miesiąc. Niestety głodówka nie jest dobrym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Organizm któremu dostarczamy dramatycznie za małą ilość kalorii w obawie przed brakiem pożywienia przestawia się na magazynowanie, a nie spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo jeśli będzie Pani głodna bardzo łatwo prędzej czy później ulegnie Pani niezdrowym pokusom. Najlepszym sposobem na zrzucenie nadmiaru kilogramów jest wprowadzenie w życie zdrowych nawyków żywieniowych. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Witam,
napady głodu mogą wynikać z tego, że jesz za mało i nie dostarczasz organizmowi podstawowych składników. Ponadto "odchudzanie siedzi też w głowie", wiec powinnaś się pozytywnie nastawić i nie traktować Twojego nowego sposobu żywienia jako kary. Czasami tak reagujemy w myśl zasady, że "zakazany owoc najlepiej smakuje."
rozpocznij swoje działania od:
- uregulowania spożywania posiłków (wówczas nie będziesz mieć napadów głodu) Zjadaj 5 posiłków dziennie: 3 główne - I śniadanie, obiad i kolacja i 2 przegryzki - II śniadanie i podwieczorek. Ważne, aby posiłki były odpowiednio rozłożone w czasie- najlepiej, co 3 godziny, a nie rzadziej niż 5 i aby ostatni wystąpił nie później niż 3 godziny przed snem.
Produkty zbożowe wybieraj pełnoziarniste, bogate w błonnik, m.in.: otręby, mąki razowe, ryż brązowy, płatki nieekstradowane np. owsiane, kasze gruboziarniste (gryczana, pęczak), pieczywo razowe, makaron pełnoziarniste
Z produktów mlecznych wybieraj:
Mleko o zawartości tłuszczu od 0,5-2%
Jogurty, kefiry, maślanki naturalne o obniżonej zawartości tłuszczu
Sery twarogowe chude, serki ziarniste light, serki homogenizowane naturalne o jak najniższej zawartości tłuszczu
Dieta powinna obfitować przede wszystkim w warzywa, które powinny być jada przy każdym posiłku.
Owoce, zwłaszcza w diecie mającej na celu redukcję masę ciała powinny być ograniczone do 2 porcji dziennie.
Wybieraj chude gatunki mięs, głównie drób, indyk, schab środkowy, wołowinę bądź cielęcinę.
Zrezygnuj z tłustych gatunków mięs, podrobów (wątróbka, mózg, nerki) oraz produktów z nich produkowanych jak np. pasztety czy pasztetowe
Z wędlin wybieraj chude gatunki, tylko typu szynki.
Staraj się nie jadać parówek, kabanosów i cienkich kiełbas, które zawierają sporo tłuszczu
Mięso i ryby jadaj przygotowane na parze, gotowane w wodzie, grillowane, pieczone lub duszone. Staraj się zrezygnować ze smażenia, a jeśli już na stół trafia kotlecik to najlepiej, by był bez panierki.
Pieczywo smaruj cienko margaryną lub zrezygnuj z tego
Oleje roślinne spożywaj na surowo np. dodając je do sałatek. Zrezygnuj z dodawania śmietany lub majonezu jako dipów do sałatek i surówek.
Cukier i słodycze to źródło „pustych kalorii”, aby zmniejszyć ilość cukru w diecie należy:
• Zrezygnować z picia napojów słodkich
• Nie dosładzać ciepłych napojów cukrem jak kawa czy herbata
• Unikać zastępowania posiłku szybko i łatwo dostępnymi słodyczami
• Unikać spożywania słodkich przekąsek, zastępując ich innymi produktami jak warzywa czy owoce
Płyny tj. herbata bez cukru oraz woda mineralna, możesz pić bez ograniczeń. Nie dosładzaj potraw, dostarczasz w ten sposób dodatkowych pustych kcal. Unikaj słodkich napojów np. cola ma aż 5 łyżeczek cukru w 250 ml (tj. szklance).
Postaraj się również zmniejszyć porcje posiłków, zwiększając konsumpcję warzyw.
Trzymam kciuki!
Pozdrawiam

Witaj, zbyt rygorystyczna dieta prowadzi właśnie do napadów głodu, chęci ciągłego podjadania co skutkuje stratą motywacji a nie kilogramów. Zanim rozpoczniesz odchudzanie (z pewnością 20 kg to za dużo)zapoznaj się z zasadami prawidłowego żywienia i do nich się stosuj. Nie polecam głodówek ani popularnych diet, po których nasz metabolizm bardzo spowalnia i efekt diety jeśli jest to na bardzo krótko. Lepiej jest wprowadzić kilka zmian w sposobie odżywiania, dodać aktywność fizyczną (3 razy w tygodniu) i cieszyć się z powolnej ale trwałej utarty masy ciała! Zapoznaj się działem http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie i z stąd czerp wiedzę na temat tego jak masz się odżywiać. Pozdrawiam.