O czym świadczy zgrubienie na podbródku i ból szyi?

Na początku stycznia wykrylem niewielka górkę na podbrudku trochę z lewej strony.Co kilka dni odczuwam bol lewej strony szyi tak jak by mnie przewialo.Czasem kłucie w gardle lub swedzenie w tej samej okolicy.Czasem też delikatne mrowienie szczęki po lewej stronie lub delikatny ból zęba.Z objawami byłem u lekarza rodzinnego. Stwierdził że górka to prawdopodobnie powiekszony wezel i mam trochę powiekszony lewy migdał. Dostałem skierowanie na usg szyi i mam się z tym nie spieszyć. Proszę o radę

Bez bezpośredniego badania, bez wyniku USG szyi trudno mi określić konkretnie czym jest ta zmiana w zakresie szyi. Proszę spokojnie czekać na wynik badania USG, który na pewno szczegółowo określi czym jest ta zmiana guzowata. Zazwyczaj w tej okolicy zmianami guzowatymi są zmienione odczynowo, powiększone węzły chłonne.