Omdlenie a tabletki

Dzien dobry, biorę 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Wczoraj pod prysznicem osunełam się po ścianie i straciłam na sekundę przytomność. Nie wiem. czy to może być związane z tabletkami. Też mogę to wyjaśniać tym, że jestem przemęczona, bo to jest czas sesji, prysznic trwał około 30 minut, był gorący i zrobiło mi się po prostu duszno. Teraz zastanawiam się, czy powinnam zrobić jakieś badania, skoro to było jednorazowe krótkie zasłabnięcie? A przed przyjęciem tabletek robiłam badania krwi na alat - wyszło 9, aspat - 12, a bilirubina - 0,56. Nie wiem, czy jest się czym martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Omdlenie rzeczywiście mogło być spowodowane prysznicem i przemęczeniem. Z drugiej strony duszność i utrata przytomności mogły być wywołane przez antykoncepcje hormonalną - w takiej sytuacji należałoby jak najszybciej odstawić pigułki... Chyba warto w miarę szybko wybrać się do lekarza w celu wykonania badania krwi na poziom D-dimerów, zwłaszcza gdyby sytuacja powtórzyła się, albo wystąpiła duszność, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, silne bóle kończyn, albo inne niepokojące Panią objawy.

Pozdrawiam!