Opóźnienie w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, moja doktorka zachorowała i nie udało mi się dostać tabletek, więc miałam opóźnienie cały pierwszy tydzień po zalecanej przerwie na krwawienie. Dzisiaj już mam tabletki, jak powinnam zacząć je teraz brać?? Czy mogę zacząć od drugiego tygodnia czy trzeba poczekać na miesiączkę??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto odczekać do kolejnej miesiączki, gdyż w przypadku rozpoczęcia stosowania antykoncepcji w drugim tygodniu musiałaby Pani i tak zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą.