Po leczeniu zostało zgrubienie - czy mam się czym martwić?

Napiszę tak: „w miejscu wskazanym przez pacjenta i klinicznie badanym zgrubieniu PL godz 9.00 widoczna nieregularna przestrzeń pływowa”. Bolała mnie pierś i nie mogłam ruszać ręką, dostałam antybiotyk, nie boli, ale zgrubienie zostało - czy to może być rak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W opisanej sytuacji dolegliwości mogły być spowodowane odczynem zapalnym spowodowanym zmianą organiczną w obrębie piersi. Po podaniu antybiotyku zapalenie ustąpiło, jednakże zmiana lub powiększone węzły chłonne mogły pozostać.
Po zakończeniu antybiotykoterapii wskazana jest ponowna ocena zmiany i być może dalsza diagnostyka. Trudno w tej chwili powiedzieć jaki charakter ma stwierdzona w badaniu USG zmiana.
Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.

Redakcja abcZdrowie.pl