Pominięta tabletka w 2. tygodniu. Co powinnam zrobić?

Witam, mam 21 lat, od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Dokladnie tydzień temu (poniedziałek 11.10.10), czyli dziś jest pierwszy dzień 2. tygodnia i zapomniałam zażyć tabletki. Powinnam o godzinie 7.30, natomiast przyjęłam ją o godzinie 22.40, dziś (18.10.10 ) minęło ponad 12h. W instrukcji powiedziane jest, iz w 2. tygodniu wstarczy dokończyć zażywanie tabletek. Ale czy pierwszy dzień 2. tygodnia można już do niego zaliczać? Powiem, że współżyłam ostatnio bez zabezpieczenia w poniedzialek 11.10.10. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę zastosować się do instrukcji na opakowaniu leku. Pierwszy dzień drugiego tygodnia jest zaliczany do drugiego tygodnia.