Problem z zaczerwienieniem skóry na policzkach

Witam , mam problem z zaczerwieniem na policzkach-wyłącznie.Nie miałem tego problem przed 6 - miesięczną kuracją lekiem na trądzik Tetralysal. Nie biorę już go z 4 miesiące.Nie wykluczam również nietolerancji laktozy lub glutenu.Unikam nabiału ale zdarzyło mi się dwa dni temu jeść jajka. W dzieciństwie miałem robione badania alergologiczne i wykryto uczulenie na roztocza i histamine.Czy ktoś zna przyczyne mojego problemu ? http://imgur.com/T6FLx5t Miejsce jest suche,czasem szczypie i się łuszczy

Witam należy udać sie do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, po konsultacji lekarz może zlecic odpowiednie badani i zabiegi.

Przez internet diagnozy nie postawimy bez obejrzenia stanu skóry.