Proszę o interpretację wyników badań u 27-letniej kobiety

Witam serdecznie! Proszę o interpretację wyników badań (kobieta lat 27): 1. Morfologia wraz z rozmazem WBC 5,5; RBC 4,26; HGB 13; HCT 39,4; PLT 252; MCV 92,6; MCH 30,5; MCHC 33; RDW 11,4; MPV 9,8; PDW 20,3; PCT 0,2; LYMF% 37,5; LYMF 2, MON% 11; MON 0,6; EOS% 1,9; EOS 0,1; NEU% 48,2; NEU 2,6; BAS% 1,4; BAS 0,1 OB: 7 mm/h. 2.TSH 1,298 ulU/ml. 3.Wapń całkowity: 9,00 mg/dl. 4. Kwas moczowy 4,18 mg/dl. 5.Badanie ogólne moczu: ciężar wł. 1,030; PH 6,0; leukocyty, azotyny, białko, cukier, ciałka ketonowe: negatywne; urobilinogen w normie; bilirubina, krew: negatywne; barwa żółta, kwas askorbinowy 40; krwinki białe: 2-3-3 w polu widzenia; krwinki czerwone: pojedyncze w preparacie. Pozdrawiam serdecznie, Asia
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Przedstawione wyniki są prawidłowe. Morfologia przedstawia niewielkie odchylenia w składzie procentowym białych ciałek krwi, ale warości bezwzględne, które są najważniejsze, mieszczą się w normie. W badaniu ogólnym moczu śladowa ilość leukocytów, erytrocytów, która mieści się w normie. Kwas askorbinowy oznacza się w celu eliminacji wyników fałszywie ujemnych czy zaniżonych, gdyż jego obecność wpływa na pewne parametry badania moczu, zaniżają je m.in. leukocyty. U Pani obecny jest kwas askorbinowy, być może zażywa Pani wit.C bądź pije witaminizowane napoje, możliwe jest więc pewne zaniżenie wyników. Proszę sugerować się objawami, jeśli ma Pani niepokojące objawy ze strony dróg moczowych (częste oddawanie moczu, ból, pieczenie, trudności przy oddawaniu moczu) proszę powtórzyć badanie po eliminacji preparatów wit.C lub wykonać posiew moczu.

Pozdrawiam.