Przewlekłe bóle brzucha, wzdęcia i nadżerkowe zapalenie błony śluzowej

witam serdecznie,od 10lat ciągłe bóle brzucha,,gastroskopii,kolonoskopi,nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka,podczas gastroskopi krew, po przebytej polipektomii3 polip jelita grubego 1,5roku temu,ciągłe wzdęcia,bardzo silne bóle brzucha,zołądka,gnijące gazy w jelitach,nie mogę funkcjonować-test HP-ujemny, leki-controlog 20.debrdebretin,iberogast,ulgastran--proszę z całego serca o poradę jak dalej funkcjonować,mam 43l,miesiac temu 4dni diagnozowana byłam w szpitalu wojskowym we Wrocławiu

Leczeniem oczywiście powinien zająć się gastroenterolog. Musi Pani zdawać sobie sprawę z tego, że obecne dolegliwości zapewne związane są z występowaniem zespołu jelita drażliwego. Leczenia takich zaburzeń czynnościowych w pracy jelit jest bardzo trudne oparte na odpowiednich lekach normujących pracę jelit, odpowiedniej diecie oraz unormowania stanu emocjonalnego pacjenta. Odpowiedni dobór terapii powinien wskazań gastroenterolog.