Refluks żołądkowo-przełykowy u 19-latki

Witam, mam 19 lat, stwierdzono u mnie refluls żołądkowy, zaczerwienie żołądka oraz nadżerke na przełyku na podstawie gastroskopi.Bralam controloc oraz leki majace na celu wyleczenie tej choroby. Po skończonej kuracji dolegliwosci powróciły. Kwasy wydzielają się nawet przez nos. Czy grozi mi operacja? Pale papierosy, mam dużo stresu, zdarzylo mi sie kilka razy glownie podczas zwykłego przeziębienia odkrztusic krew. Czy to ma związek z płucami które ostatnio pobolewaja czy z moja chorobą ?

Proponuję zadbać o siebie natychmiast! Czy stosuje Pani jakąś dietę? Regularnie je? to bardzo ważne gdy jest refluks. Stres i papierosy na pewno nie pomagają w zwalczaniu objawów i łagodzeniu choroby. Odksztuszenie krwi może wiązać się z osłabieniem, niekoniecznie refluksem- ale to też możliwe. Przy refluksie ważne są regularne posiłki i odpowiednio przygotowane. pozdrawiam MG

Zachęcam do dodatkowej konsultacji z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Podobne objawy mogą mieć podłoże psychogenne. Praca nad sobą pomoże Pani sobie z nimi poradzić.