Regularnie brane tabletki antykoncepcyjne - zsunięta prezerwatywa!

Witam, mam 19 lat. Biorę tabletki antykoncepcyjne Y***, które przepisał mi mój ginekolog. Skończyłam właśnie czwarte opakowanie i czekam na krwawienie z odstawienia. Niestety jest już 6 dzień i krwawienie się nie pojawia. Brałam tabletki zawsze o tej samej godzinie z maksymalnymi odchyleniami do 20 minut. Podczas brania pierwszego opakowania wszystko było w porządku, przy drugim i trzecim wystąpiły plamienia. Przy czwartym opakowaniu nie było żadnych skutków ubocznych. Za każdym razem zabezpieczaliśmy się z chłopakiem dodatkowo prezerwatywą. Niestety podczas jednego ze stosunków, po wytrysku prezerwatywa ze spermą w środku zsunęła się i chłopak wyciągnął ją ze mnie ale trochę spermy wylało się na moje wargi sromowe, możliwe, że została w środku. Zaraz po tym byłam przemyć pochwę ciepłym prysznicem. Już 6 dzień bez krwawienia i zaczynam poważnie się martwić! Czy możliwe, że jestem w ciąży? Pozdrawiam Błagam o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!
Regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych cechuje się najniższym wskaźnikiem Pearla, czyli największą skutecznością antykoncepcyjną. W przypadku stosowaniia ich zgodnie z zaleceniami producenta nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych metod zabezpieczenia.
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki wg wskazań oraz nie doszło do wystąpienia biegunki, wymiotów w przeciągu 4 godzin od zażycia preparau ciążę można wykluczyć. Oczywiście, w razie potrzeby zawsze można wykonać test ciążowy.
Ze względu na opisany charakter miesiączek w ostatnich cyklach istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia plamienia w ostatnim dniu przerwy lub całkowity jego brak. Jednorazowy brak krawienia nie jest objawem niepokojący. Nowy blister powinna Pani rozpocząć wg schematu. Jeżeli krwawienie nie wystąpi po zakońceniu kolejnego opakowania, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.