Skuteczność tabletek a koniec blistra

Witam, kochaliśmy się w niedziele popołudniu, ostatnią tabletkę D****35 z blistra wzięłam w poniedziałek rano. Najpierw kochaliśmy się bez prezerwatywy. Przed wytryskiem mój chłopak wyszedł i doszedł na zewnątrz. Kolejnym razem kochaliśmy się na początku bez prezerwatywy. lecz tuż przed wytryskiem mój chłopak założył ją i doszedł we mnie. Czy to, że ostatnią tabletkę biorę w następny dzień nie zmniejsza naszego zabezpieczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Często się zdarza, że pacjentki nie ufają tabletkom antykoncepcyjnym jako jedynej metodzie zapobiegającej zajściu w ciążę, lub też stosują prezerwatywy w celu zabezpieczenia się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przy prawidłowo zażywanych tabletkach antykoncepcyjnych ryzyko zajścia w ciążę nawet w przypadku współżycia bez zabezpieczenia jest znikome. Jeżeli bierze Pani swoje tabletki codziennie mniej więcej o podobnej godzinie i zachowuje pani odstęp między blistrami nie większy niż 7 dni to działanie tabletek jest zachowane.

Gdyby nie stosowała Pani tabletek, warto tutaj również dodać, że podczas stosunku jeszcze przed wytryskiem u mężczyzny dochodzi do wydostania się pewnej ilości wydzieliny zawierającej plemniki. Dlatego też stosowanie prezerwatywy tylko w końcowej fazie stosunku może być nieskuteczną metodą antykoncepcji.