Skuteczność zabezpieczenia przy przyjęciu 1 tabletki w dniu rozpoczęcia krwawienia

Witam. Po raz pierwszy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Pani ginekolog powiedziała mi, iż mam je zacząć przyjmować od pierwszego dnia okresu. I tu się zaczyna mój problem. Moje okresy od zawsze zaczynały się wieczorami i to praktycznie nie było krwawienie, tylko takie plamienie bądź w ogóle zabrudzona wydzielina. Dopiero jak wstawałam rano to było widać większą dawkę krwi. Tym razem było podobnie. Zabrudzona wydzielina zaczęła się tak około godziny 16.00, a o 22.00 przyjęłam pierwszą tabletkę. Do tej pory przyjęłam już 6 tabletek. Zawsze po sześciu dniach okresu już praktycznie nie było. Przy tabletkach jest już zdecydowanie mniejszy niż na początku, ale wciąż jest. Nie współżyłam jeszcze ze swoim chłopakiem, ale planuję w tym tygodniu. Z tego względu nurtuje mnie pytanie, czy jestem w pełni zabezpieczona, jeśli wzięłam pierwszą tabletkę w takiej sytuacji, jak opisałam powyżej? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo. Nie musi się Pani niepokoić.

Pozdrawiam!