Starania o ciążę a badania płodności

Od 5-mcy staramy się nieskutecznie o dziecko. Wiem, że to niedługo ale chcemy wykonać badania na płodność. Chciałam zacząć od hsg ale lekarz powiedział, że czemu ja myślę w ogóle o tak inwa. badaniu. Zaprasza mnie najpierw na monitoring cyklu. Czy badania jakie powinnam wykonać to : 1. monitoring, 2. hormony ( jakie) , a następnie hsg? Czy coś jeszcze? przeciwciała ? grupa krwi ?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli faktycznie chce Pani w tak wczesnej fazie starań o dziecko wykonywać badania dodatkowe to poza oceną owulacji może pani wykonać badania LH i FSH, progesteronu i estogenów a takżę DHEA i TSH. Na początek powinien to być wystarczający Panel badań.