Świąd ciała bez zmian skórnych a podejrzenie psychogennego

Doskwiera mi od paru miesięcy świąd ciała bez zmian skórnych (wykluczono schorzenia dermatologiczne). Badania: krew z rozmazem, OB, TSH, glukoza, potas, magnez, sód, kreatynina, żelazo, mocznik, ALT, AST, GGTP, usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej, usg węzłów chłonnych - wszystko w normie. Czy może to być świąd psychogenny? Nasila się po pożyciu alkoholu (tj. piwa).

Lek. Tomasz Budlewski

Skoro wyniki badań są prawidłowe, to niewykluczone że jest tak jak Pani pisze. Można jeszcze było zbadań bilirubinę...