Szerokopodstawna wypuklina krążka m/k L2/L3, tylna centralno lewoboczna przepuklina
Proszę o interpretacje wyników z MR odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa bez kontrastu. OPIS : Wykonano sekwencje FSE, FGRE, FRFSE i STIR uzyskując obrazy T1 i T2 - zależne w płaszczyznach : poprzecznej i strzałowej.w obrazach T2 zmiany dehydratacyjne na poz. L2/L3 L3/L4 L4/L5 i L5/S1. Szerokopodstawna wypuklina krążka m/k L2/L3, tylna centralno lewoboczna przepuklina j.m na poz L3/L4,L4/L5,L5/S1 powodujące ucisk worka oponowego oraz korzeni nerwów rdzeniowych.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Wypuklina rdzeniowa szczególnie w odcinku L3/L4, L5/S1 rzadko zdarza się u osób w tak młodym wieku samoistnie, najczęściej pourazowo. Skutkuje to często rozregulowaniem czynności pęcherza moczowego - jego samoistnej kurczliwości i niestety także zaburzeń seksualnych. Jeżeli nie jest to skutkiem urazu z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, jest możliwość uzyskania pełnej sprawności (jeśli istnieją objawy chorobowe), poprzez rehabilitację i leczenie farmakologiczne.