Kobieta , 25 lat Witam. w marcu 2015 urodziłam dziecko, po porodzie miałam super figurę, niestety do czasu. Po 2 miesiącach zaczęłam tyć, bez zmiany trybu życia ani odżywiania. Jestem też senna, wiecznie zmęczona i leniwa, nic mi się nie chce. To wszystko działa na mnie źle, przez co nie wychodzę do ludzi. Zaczęło się od brania tabletek Orgametril na torbiel na jajniku. Potem kilka miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Teraz już od roku nic nie biorę, a problem dalej jest. Już nie wiem co robić..
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,

Po pierwsze należałoby wykonać komplet badań -miedzy innymi TSH, FT3, FT4 aby wykluczyć niedoczynność tarczycy a także sprawdzić cukier. Po drugie może Pani tyc od tabletek, które Pani przyjmowała. Skutki mogą utrzymywać się przez długi czas. Proszę także prześledzić swój jadłospis. Pisze Pani, że nie zmieniła swego trybu życia i odżywiania ale zmieniła się u Pani gospodarka hormonalna po porodzie i może warto by zmienić dietę.

Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Torbiel jajnika – Torbiel (cysta) to zamknięta jama wypełniona płynem. Torbiel jest to najczęściej spotykany rodzaj łagodnego nowotworu. Może pojawić się w każdym miejscu organizmu. O torbieli czynnościowej jajnika mówimy wtedy, gdy bierze ona udział w funkcjonowaniu jajnika, np.
  • Torbiel – Cysta (torbiel) to zamknięta jama wypełniona płynem, gazem lub półstałym materiałem. Zewnętrzna część cysty zwana jest kapsułą. Cysta może pojawić się w każdym miejscu organizmu. Cysty mogą różnić się wielkością – niektóre cysty są tak małe, że wykrywalne są jedynie pod mikroskopem, inne tak duże, że uciskają na sąsiadujące narządy czy tkanki.