Tycie po porodzie, senność i zmęczenie

Witam. w marcu 2015 urodziłam dziecko, po porodzie miałam super figurę, niestety do czasu. Po 2 miesiącach zaczęłam tyć, bez zmiany trybu życia ani odżywiania. Jestem też senna, wiecznie zmęczona i leniwa, nic mi się nie chce. To wszystko działa na mnie źle, przez co nie wychodzę do ludzi. Zaczęło się od brania tabletek Orgametril na torbiel na jajniku. Potem kilka miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Teraz już od roku nic nie biorę, a problem dalej jest. Już nie wiem co robić..

Witam serdecznie,

Po pierwsze należałoby wykonać komplet badań -miedzy innymi TSH, FT3, FT4 aby wykluczyć niedoczynność tarczycy a także sprawdzić cukier. Po drugie może Pani tyc od tabletek, które Pani przyjmowała. Skutki mogą utrzymywać się przez długi czas. Proszę także prześledzić swój jadłospis. Pisze Pani, że nie zmieniła swego trybu życia i odżywiania ale zmieniła się u Pani gospodarka hormonalna po porodzie i może warto by zmienić dietę.

Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk