Uczucie senności przy niedoczynności tarczycy, zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych i padaczce

Witam. Leczę się na niedoczynność tarczycy, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz rzadką odmianę padaczki(skroniową). Do tej pory aby radzić sobie z sennością w ciągu dnia piłem duże ilości kawy. Ich ilość dochodziła nawet do 4 kubków na dzień! Pewnego dnia zwyczajnie przełamałem się i przestałem ją pić- odzwyczaiłem się, nie wypijam już ani jednej w trakcie dnia! Uczucie senności to wynik obrony organizmu na przyzwyczajenie od kofeiny, wynik działania leków, czy jedno i drugie?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Uczucie senności może być wynikiem niedoczynności tarczycy. Nie wspomniał Pan czy suplementuje hormony i kontroluje chorobę, a ma to kluczowe znaczenie dla niwelowania jej objawów. Myślę że warto skonsultować się z endokrynologiem i wykonać oznaczenie poziomu hormonów (TSH, fT4, fT3). Być może konieczne będzie wdrożenie suplementacji lub modyfikacja dotychczas przyjmowanej dawki. warto zwrócić również uwagę na ciśnienie tętnicze krwi i ewentualne przyjmowane w związku z chorobą obsesyjno-komupulsyjną leki.