Utrata włosów i spadek wagi po ciąży

Mam 30 lat, urodziłam syna ok roku i 10-ciu miesięcy temu. Po skończonym karmieniu syna ok6miesiąca straciłam dużo włosów, stałam się nerowowa, zaczełam się pocić. Około lipca zaczełam chudnąć bez specjalnej diety ( od lipca 6kg), miewać niereguralne miesiączki (co np 1,5 miesiąca) i dostałam wielu wyprysków na twarzy, szyi i ramionach. W lipcu też zorbiłam badania krwi na hormony, w tym także TSH. Estrogen był niski reszta w normie. Czy mam się martwić, co powinnam teraz zrobić?

Dzień dobry,

Proszę jeszcze oznaczyć antyTPO, aTG i poziom testosteronu całkowitego i SHBG (należy wyliczyć FAI) lub testosteronu wolnego i prolaktyny (czy Pani karmi?) oraz LH i FSH. Najlepiej jednak wcześniej zgłosić się do endokrynologa, który zaleci co na pewno z badań jest Pani potrzebne i w jakiej fazie cyklu należy je wykonać. Warto jeszcze zrobić podstawowe badania typu morfologia, CRP, poziom żelaza we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz