Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób leczyć dwubiegunową depresję?

Witam. 1.5 roku temu stwierdzono u mnie depresję dwubiegunowa. Dostałam od psychiatry Trittico CR Lafactin 150 mg oraz stabilizator nastroju. Oprócz leczenia lekami chodzę cały do psychologa na terapię. Ponieważ po stabilatorze zaczęłam tych a mam poważne problemy z kręgosłupem sama go odstawiłam. Teraz za dwa miesiące mam sie udać na operację zmniejszenia zoladka i sama odstawiłam pozostałe leki. Po kilku dniach po przerwaniu czuje sie koszmarnie. Płacz na zawolanie zawroty bóle glowy itd. Pomocy
KOBIETA, 39 LAT 4 miesiące temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Dzień dobry, choroba którą ma Pani zdiagnozowaną jest bardzo poważna. Bez konsultacji z lekarzem psychiatrą nie można samemu decydować o dawkach leków. Warto o tym pamiętać gdyż można bardzo negatywnie wpłynąć na swoje zdrowie. Dlatego warto wrócić do lekarza psychiatry i ustalić leczenie ponownie.
Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
umów wizytę 0

Witam!
Sądzę, że ma Pani na myśli dwubiegunowe zaburzenia afektywne. Nie należy samemu zmieniać leczenia, bo można sobie zrobić krzywdę. Jeżeli stabilizator napędu i nastroju powodował utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu to sprawę po informacji załatwia lekarz leczący i to samo dotyczy innych leków. Teraz należy od początku ustawiać leczenie, ale musi to zrobić fachowiec, czyli proszę zgłosić się do swojego psychiatry! O stosowanych lekach musi Pani poinformować uczestniczącego w zaplanowanej operacji anestezjologa!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

umów wizytę 0

Witam,
Dobrze, że nadal kontynuuje Pani wizyty u psychologa - proszę go powiadomić o odstawieniu leków. W przypadku zmagania się z tak poważną chorobą, jaka została u Pani zdiagnozowana, należy wrócić do lekarza prowadzącego - psychiatry, aby ponownie ustalić dawkę i sposób kontynuowania leczenia.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
umów wizytę 0

Witam Panią
Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD) jest zaburzeniem
równowagi chemicznej w mózgu, które negatywnie wpływa
zarówno na zdrowie psychiczne i fizyczne, jak też na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Choroba afektywna dwubiegunowa całkowicie dezorganizuje
życie. Przynosi poczucie niepewności i zagubienia, hamuje aktywność
społeczną i utrudnia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
W przypadku ChAD bardzo ważne jest systematyczne
stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty przynosi połączenie leczenia farmakologicznego
z psychoterapią.
Zachęcam więc Panią do kontynuowania psychoterapii,
a także do wznowienia leczenia farmakologicznego.
Bardzo ważne jest, żeby Pani otwarcie informowała zarówno
psychoterapeutę jak i lekarza o swoim samopoczuciu, zamiarach
i obawach.
Jest to pomocne, a właściwie niezbędne we wspólnym ustalaniu
celów i sposobów leczenia.
Życie z chorobą afektywną dwubiegunową jest trudne,
ale przy odpowiednim leczeniu i dobrej współpracy z lekarzem
i psychoterapeutą, można kontrolować ChAD, a tym samym powrócić
do normalnego funkcjonowania.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl


Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety