Spóźniający się okres a stosunek zabezpieczony prezerwatywą

Witam!

Ostatni okres dostałam 4 maja, a ten w tym miesiącu spóźnia mi się bardziej niż kiedykolwiek. Jednak moje cykle są różne 27 dni, 32 dni, 28 dni, ale w tym miesiącu dziś mija 34 dzień i nic. Z moim chłopakiem zabezpieczamy się prezerwatywą, która nigdy nie pękła, jednak bardzo się boję, że wpadliśmy. ;(

Nie wiem, czy to ważne, ale w styczniu na kilka dni przed okresem trafiłam do szpitala, ze strasznymi wymiotami, odwodnieniem i zemdlałam. Taka sama sytuacja powtórzyła się w kwietniu i znowu trafiłam do szpitala na kilka dni przed okresem. Moja mama podejrzewa, że może to być związane z miesiączką i gdy teraz powiedziałam jej, że spóźnia mi się okres, chce zabrać mnie do ginekologa. Teraz trochę bolą mnie piersi, pojawiło się trochę trądziku na twarzy, tak jak zawsze przed miesiączką i mam biały śluz. Czy to mogą być znaki, że niedługo dostane okres? W ostatnim czasie trochę stresowałam się szkołą, bo dowiedziałam się, że z dwóch przedmiotów grożą mi złe oceny na koniec roku i muszę je poprawić. Do tego jakiś tydzień temu kłóciłam się z chłopakiem przez kilka dni, teraz bardzo martwię się, że jakimś cudem mogłam zajść w ciążę, bo dlaczego tyle spóźniałby mi sie okres? Jakie jest tego wytłumaczenie? Proszę o pilną odpowiedź.

Witam serdecznie!

Prezerwatywa jest stosunkowo skuteczną metodą zabezpieczenia. Wskaźnik Pearla wynosi dla niej 3 (idealne stosowanie zgodne z zaleceniami producenta-12, stosowanie nieprawidłowe, np. zakładanie prezerwatywy tuż przed ejakulacją). Wartości te oznaczają, że od 3 do 12 kobiet na 100 stosujących prezerwatywę jako jedyną metodę zabezpieczenia zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Jeżeli obawia się, że może być Pani w ciąży, warto wykonać test ciążowy. Jeżeli dotychczasowe miesiączki były raczej regularne (różnica nie wynosiła tygodnia) wyniki powinny być już wiarygodne. Niestety opisywane dolegliwości nie są na tyle specyficzne by móc wykluczyć ewentualne zapłodnienie. Jednorazowe wydłużenie cyklu do 14 dni u młodych kobiet, które narażone były na czynniki mogące wpływać na długość cyklu (stres, przyjmowanie niektórych leków, zmiana klimatu itp.) nie budzi większych zastrzeżeń. Pozdrawiam