Wspomaganie walki z grzybicą

W najbliższych dniach rozpoczynam ostateczną walkę z grzybami w moim organizmie. Jak już pisałem wcześniej, zmagam się z nimi bardzo długo. Planuję zmienić dietę (na bezwęglowodanową, żeby zagłodzić grzyby), przyjmować dalej leki od lekarza, zrobić wszelkie badania, aby sprawdzić odporność organizmu i zastosować wspomagacze. Proszę o konkrety... 1. Jakie (konkretne) badania muszę wykonać, aby wykryć ewentualny problem z moją odpornością (a na pewno coś z nią jest nie tak...) - mężczyzna, 21 lat? 2. Co zastosować jako naturalny wspomagacz walki z grzybami? Czytałem o czosnku. Co z działaniem pałeczek kwasu mlekowego na grzyby? Co z wieloma 'cudownymi' preparatami na grzyby, których pełno w internecie (np. z paproci itp.), witaminy? Proszę o konkrety, które są skuteczne... Serdecznie pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli chodzi o podstawowe badania, które powinien Pan wykonać, to powinno to być oznaczenie morfologii, CRP, poziomu cukru. Może warto zastanowić się nad sprawdzeniem obecności wirusa HIV, ewentualnie badania hormonalne.

Jeżeli chodzi o dietę, to powinna to być po prostu dieta, bogata w witaminy i mikroelementy, zawierająca wszystkie potrzebne składniki odżywcze. W prawidłowo zbilansowanej diecie węglowodany powinny stanowić około 50% całkowitego dowozu energii – natomiast powinny to być węglowodany złożone (znajdują się w pieczywie, kaszach, makaronie), a nie proste (zawarte w słodyczach, napojach, przetworzonych produktach). Białko powinno stanowić ok. 20% naszej diety, a tłuszcze ok. 30% – z tym że powinny to być tłuszcze nienasycone (ryby morskie, orzechy, oliwa z oliwek).  Nie doradzam rezygnowania z węglowodanów. Wskazane jest spożywanie owoców i warzyw kilka razy dziennie.

Warto zadbać także o naturalną florę naszych jelit poprzez spożywanie jogurtów czy kefirów. Należy unikać produktów przetworzonych, fast foodów, konserw. Może warto wybrać się do dietetyka, który ułoży szczegółowa dietę. Ważna jest różnorodność, jakość i ilość – dużo owoców warzyw, chudego mięsa, ryb, ciemnego pieczywa, kasz.

Ważne w poprawie funkcjonowania naszego organizmu jest również regularność i ilość przyjmowanych posiłków. Do odzyskania równowagi konieczny jest także systematyczny umiarkowany wysiłek fizyczny, regularne wysypianie, unikanie stresów, alkoholu i nikotyny.

Jeżeli chodzi o pałeczki kwasu mlekowego, to myślę że warto spróbować, a preparaty sprzedawane w Internecie odradzam. Czosnek jest zdrowy, ale jak Pan nie lubi, to nie warto się zmuszać. Suplementacja witamin – jeżeli będzie Pan jadł systematycznie owoce i warzywa, to nie jest potrzebna.

Musi się Pan przygotować, że zmiana stylu życia nie odniesie żadnego efektu, gdy będzie stosowana krótko. Jednak po kilku tygodniach stosowania powinny już być pierwsze rezultaty i powinien Pan się lepiej czuć, mieć więcej energii i powinna poprawić się również odporność.

Trzymam kciuki.
Pozdrawiam.