Wynik gastroskopii u 54-letniej kobiety

Witam, Moja mama dziś otrzymała wynik gastroskopii jest w wieku 54 lat, nie pali papierosów, stara sie odżywiać zdrowo oraz o równych porach dnia, ze snem i stresem bywa różnie. Rozpoznanie histopatologiczne wyniku jest polypus hyperplasticus ventriculi zaś w danych klinicznych w nawiasie jest: początek, umiejscowienie, dzień cyklu miesiączkowego, radioterapia, chemio- i homoterapia. Proszę mi dpowiedziec czy jest to coś poważnego i ogólnie powiedzieć coś wstępnie posiadając w/w informacje.

Witam,
wynik wskazuje na obecność polipa hyperplastycznego w żołądku.
Polipy te są najczęściej stwierdzanymi zmianami polipowatymi w żołądku, najczęściej towarzyszą przewlekłemu zapaleniu żołądka, zapaleniu związanemu z infekcją Helicobacter pylori i zanikowym zapaleniem błony śluzowej żołądka.
Czy podczas gastroskopii wykonany był test ureazowy na obecność H. pylori?
Postępowanie z polipami żołądka jest zależne od jego wielkości, budowy histologicznej i ewentualnych objawów, które wywołuje.

Jeśli zmiana polipowata ma 2cm lub więcej należy go usunąć endoskopowo o ile jest to wykonalne.