Wzięłam 21. tabletkę o 1,5 godziny póżniej - czy powinnam teraz zrobić przerwę czy kontynuować przyjmowanie tabletek?

Witam, nurtuje mnie takie pytanie. 4 miesiące stosuję antykoncepcję doustną, ale jeszcze mi się tak nie przydarzyło, że zapomniałam o 21. tabletce, jednak przyjęłam ją zaraz jak się zorientowałam, która jest godzina. Zawsze przyjmuję pigułki o godz 18.00, a tą przyjęłam o 19.25, tylko że jak przeczytałam w ulotce nie powinnam już brać tej tabletki, tylko albo od razu zrobić przerwę albo rozpocząć nowe opakowanie. Co, jeśli ja postąpiłam inaczej? Dodam, że ostatni stosunek odbyłam 07.08, a ostatnia tabletka przypadała na 11.08. Od tego czasu nie kochaliśmy się ani razu, no i dodam jeszcze, że 07.08 mój chłopak pierwszy raz skończył we mnie. Bo do tej pory to zawsze był stosunek przerywany, jeżeli tak się to fachowo nazywa :) Bardzo liczę na szybką odpowiedź, bo właśnie oczekuję miesiączki i chciałabym wiedzieć, czy jest ryzyko zajścia w ciążę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Źle Pani zrozumiała. Powinna Pani rozpocząć nowe opakownanie bez robienia przerwy lub od razu rozpocząć przerwę (do wyboru), jeśli spóźniła się Pani z przyjęciem tabletki z trzeciego tygodnia POWYŻEJ 12 GODZIN! Pani tymczasem spóźniła się 1,5 godziny. W tej sytuacji wystarczy po prostu zażyć tabletkę. Może Pani spokojnie zrobić przerwę jak zwykle.