Wzrost wagi związany z rozrostem mięśni

Witam, od miesiaca jestem na zdrowej diecie i cwicze prawie codziennie cardio cwiczenia silowe. Niestety na poczatku zrzucilam okolo 3 kilogramy, teraz waga wzrasta i wydaje mi sie, ze jest to zwiazane z rozrostem miesni. Moje uda i posladki wydaja sie byc bardziej umiesnione a nie jest to efekt, ktorego oczekiwalam. Chce poprostu zrzucic jeszcze 5 kilogramow (teraz waze 67,181 cm) i wysmuklic cialo bez budowy miesni. Co byloby najlepszym rozwiazaniem? Jakie cwiczenia, moze inna dieta?Dziekuje

Proszę się skupić na ćwiczeniach cardio w umiarkowanym tempie zamiast na ćwiczeniach siłowych. Do tego dieta z ujemnym bilansem energetycznym i powinno być ok.

Proponowałabym zwiększyć ilość ćwiczeń kardio, (np. bieganie na dłuższy dystans) kosztem ćwiczeń siłowych. Proszę jednak nie rezygnować zupełnie z ćwiczeń siłowych, ponieważ im więcej mamy mięśni tym szybszy jest metabolizm.

Proszę również pamiętać o tym, że nie można jedynie polegać na wskaźniku wagi. Najważniejsza jest obserwacja swojego ciała.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Witam Panią,

Co do diety nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie nie pisze Pani na jej temat. Mam nadzieję że odżywia się Pani prawidłowo, ponieważ dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Jeżeli miałaby Pani pytania co do diety zapraszam do kontaktu drogą milową.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to w celu wysmuklenia ciała, a nie budowy masy mięśniowej zalecam skupić się na ćwiczeniach cardio. W wyniku treningów siłowych szybciej zbuduje Pani mięśnie. Jest to oczywiście pozytywny efekt ponieważ mięśnie sa tkanką biologicznie czynną i im więcej ich posiadamy tym szybciej spalamy kalorie. Na Pani miejscu większą uwagę przywiązywałabym do wyglądu ciała a nie do wskazań wagi.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk