Zakrzepica żył i leki hormonalne

Witam Mam 45 lat i przez ostatnie 10 lat przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, w celu wyregulowania cyklu. Teraz stwierdzono u mnie zakrzepice żyły strzałkowej i zmuszona byłam odstawić hormony. Mam wrażenie, że już nie będę miała okresu bo zawsze jak odstawiałam tabletki, okres zanikał. Co dalej? czy w moim przypadku mogę rozpocząć terapię fitohormonami? Nie mam żylaków ani nie palę. Martwię się o to, że zacznę się szybko starzeć i dopadnie mnie osteoporoza (mama miała). Co robić?

Marta Mielniczuk

Witam, rzeczywiście, zakrzepica jest przeciwwskazaniem do terapii hormonalnej. Proszę poczekać i zobaczyć, czy po odstawieniu terapii hormonalnej będzie Pani dalej miała okres. Jeśli nie, sugeruję wizytę u ginekologa i wspólne z lekarzem zastanowienie się nad dalszym leczeniem. Pozdrawiam