Zapomniałam trzech tabletek pod rząd - co mam robić?

Po zakończeniu opakowania tabletek zrobiłam 7-dniową przerwę i dostałam okres. Po 7 dniach wzięłam pierwsza tabletkę nowego preparatu (miesiączka trwała nadal). Wyjechałam na trzy dni i zapomniałam wziąć ze sobą tabletek. Czy w poniedziałek mam wziąć 4 na raz? Później normalnie przyjmować, a jak się skończy opakowanie to mam zrobić 7-dniową przerwę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę nie brać czterech tabletek na raz. Dawka hormonów w nich zawarta z dużym prawdopodobieństwem wywoła niepożądane efekty. Pani dalsze postępowanie powinno zależeć od tego czy współżyła Pani w ostatnim czasie, kiedy nie zażywała tabletek i tuż po. Jeżeli tak, można rozważyć wzięcie tabletki "po", która nie zawierając estrogenów nie stanowi takiego obciążenia dla organizmu, jak kilka tabletek antykoncepcyjnych wziętych na raz. Jeżeli Pani się nie kochała, to proszę kontynuować przyjmowanie tabletek, a przez pierwsze siedem dni ich regularnego przyjmowania dodatkowo się zabezpieczać prezerwatywą lub powstrzymać od współżycia.

Pozdrawiam serdecznie!