Bardzo proszę o interpretację wyniku badania rtg klatki piersiowej i innych badań

Przyznam, że jestem mocno zaniepokojona. Jestem kobietą, mam 48 lat. Ogólnie czuję się dobrze. Mam "od zawsze" kłopoty z pobolewaniem brzucha po lewej stronie, pod żebrami. W wieku ok. 20 lat miałam wrzód na dwunastnicy - wyleczony. Nie tak dawno, ok. 3 lat temu, robiłam badanie USG brzucha (właśnie podczas pobolewania) - wszystko było okej. Obecnie, różne badania były mi potrzebne, ponieważ wybieram się do szpitala na usunięcie macicy z powodu mięśniaków. Oto wyniki badań, które robiłam: kreatynina - 1,06 mg/dl; Na - 139; K - 5,3; Ca - 1,23; WBC - 6,7; RBC - 4,87; HGB - 13,8; HCT - 42,4; PLT - 336; PCT - 272; MCV - 87; MCH - 28,4; MCHC - 32,6; RDW - 12,9; MPV - 8,1; PDW - 16; LYM - 41,2%, MON - 5,4%; GRA - 53,4%; OB - 11. TSH - 1,42. Opis RTG klatki piersiowej: "W górnym obwodowym polu płuca prawego malutki cień raczej pseudoguzkowy, naczyniowy. Zagęszczeń miąższowych nie uwidoczniono. Serce i aorta w granicach prawidłowych. Mały zrost opłucnowo-przeponowy po stronie lewej. Niewielka prawoboczna skolioza kręgosłupa Th w odcinku środkowym." Dodam jeszcze, że w 2000 r. miałam usunięty dysk L4-L5. Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wynik badania rentgenowskiego klatki piersiowej poza małymi odchyleniami, bez znacznego znaczenia klinicznego, niestety, ale nie wskazują na przyczynę dolegliwości bólowych. Mały zrost opłucnowo-przeponowy odpowiada przebytemu prawdopodobnie procesowi zapalnemu w tym rejonie ciała - zapalenie płuc z odczynem opłucnowym, przejście procesu zapalnego z trzustki itp. Niestety nie uda się teraz ustalić etiologii na podstawie tego badania.

To, co mnie zaniepokoiło w Pani badaniach, dotyczy poziomu kreatyniny, który wynosi 1,06 mg%. Pozwoliłem sobie wyliczyć przesączanie kłębuszkowe (GFR - wskaźnik czynności nerek), który wynosi 55 ml/min/1,73m2 i świadczy o 2 stopniu przewlekłej choroby nerek. Proszę zwrócić na to uwagę lekarzowi prowadzącemu przy kolejnej wizycie. Konieczna jest dalsza diagnostyka i wprowadzenia odpowiedniego leczenia: dietetycznego i farmakologicznego.

Inne wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.