Czy możliwe, że mam taki poziom glukozy na czczo?

2 miesiące temu robiłam wyniki glukozy i są w normie wczoraj aparat na czczą pokazał 115 czy może się mylić czy powtórzyć badania
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Proszę wybrać się do lekarza rodzinnego w celu powtórzenia badań. Jeśli aparat jest w użytku domowym zawsze istnieje prawdopodobieństwo,że nie został dobrze skalibrowany. Największa wartość ma Badanie wykonane w laboratorium,a krew powinna być pobrana z dołu łokciowego.

Jeśli ma Pani dodatkowo objawy:

-odczuwanie silnego pragnienia

-częste oddawanie zwiększonej ilości moczu

-odwodnienie, zazwyczaj umiarkowanie nasilone (zmniejszenie elastyczności skóry, suchość skóry i błon śluzowych)

-nadmierne zmęczenie, osłabienie i senność

-napady głodu

-skłonność do ropnych zakażeń skóry lub zakażeń układu moczowo-płciowego.

To warto wybrać się do lekarza rodzinnego w celu dalszej diagnostyki.

Istotne są również czynniki,które zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę,m.in:

-nadwaga lub otyłość (BMI ≥ 25 kg/m2 i/lub obwód w talii ≥ 80 cm u kobiet lub ≥ 94 cm u mężczyzn)

-cukrzyca występująca w rodzinie (rodzice bądź rodzeństwo)

-niska aktywność fizyczna

-osoby, u których w poprzednim badaniu stwierdzono stan przedcukrzycowy

-przebyta cukrzyca ciążowa

-urodzenie dziecka o masie ciała > 4 kg

-nadciśnienie tętnicze (≥ 140/90 mm Hg);

-dyslipidemia (stężenie cholesterolu frakcji HDL < 40 mg/dl (< 1,0 mmol/l) i/lub triglicerydów >150 mg/dl (>1,7 mmol/l))

-zespół policystycznych jajników

-choroba układu sercowo-naczyniowego

Proszę to wszystko przeanalizować.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska