Czy są to objawy psychosomatyczne?

Na początku sierpnia złapałam przeziębienie. Jedyne objawy to katar i lekki ból gardła. Laryngolog zapisał antybiotyk i leki przeciwhistaminowe. Z wymazu gardła nic nie wyszło. Po powrocie "do zdrowia" wznowiłam bieganie. Jednak za każdym razem po treningu odczuwam dziwne bóle w klatce piersiowej (nad piersiami badz w mostku) oraz nawrót lekkiego bólu gardła. Badania krwi, tarczyca, spirometria, ciśnienie wszystko w normie. Crp niskie. Nie wiem czy to objawy psychosomatyczne czy coś poważnego. Ponowne przerwy 1-2 tygodniowe nic nie dają, wszystko wraca z powrotem. Za tydzień badania u kardiologa, ale nie wiem czy to dobry kierunek.

Z pewnością konsultacja kardiologiczna przy opisanych przez Panią objawach jest niezbędna, aby wykluczyć czynniki somatyczne. Jeśli okaże się, że źródła problemów leżą po stronie psychologicznej, wówczas sugeruję nawiązanie kontaktu z psychologiem psychoterapeutą.