Czy to może świadczyć o ciąży?

Witam. Moja dziewczyna ma 18 lat. Od 8 dni spóźnia jej się okres, dzis jest dokładnie 38 dzień bez okresu. Zawsze miała nieregularne cykle nawet bardzo. Raz dostała po 25 dniach w innym dniu po 43. Nigdy nie uprawialiśmy stosunku płciowego jedynie petting przed którym zawsze myłem ręcę albo spędzałem kilka godzin na dworze nie dotykając ponownie nasienia. Dodam że jeśli dotknąłem załóżmy mojej spermy jak i prejakulatu to minęło zawsze minimum 30min przed pettingiem wliczajac w to umycie rąk (tak na szybko załózmy 5 sekund pod wodą z mydłem i nie będę kłamał trochę byle jak je myłem) oraz dotykanie rożnych rzeczy typu bluzka, pościel, ręcznik itp. Moja dziewczyna przeżywa dosyć duży stres że jest w ciąży dziś zauważyła na majtkach plamę koloru brązowego na oko 2/3cm średnicy. Wczoraj moja dziewczyna zauważyła że ma twarde, bolące przy ściskaniu piersi, powiększony brzuch akurat ten brzuch ma od kilku dni, oraz wyszło jej kilka małych pryszczy. A jej szyjka macicy jest zamknięta, twarda i usytuowana nisko. Dodam również że wczoraj uprawialiśmy dość mocny petting. Moje pytanie czy to może świadczyć o ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pańska dziewczyna najprawdopodobniej nie jest w ciąży, zwłaszcza jeśli ma nieregularne cykle miesiączkowe i nigdy nie uprawiali Państwo stosunku płciowego.

Ryzyko zajścia w ciążę poprzez petting jest możliwe, lecz w Waszym przypadku mało prawdopodobne. Aby przeżyć plemniki potrzebują sprzyjających im warunków, a więc odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. W związku z tym plemniki znajdujące się na palcach, pościeli czy bieliźnie giną bardzo szybko i nie są w stanie zapłodnić. Ponadto wspomina Pan o myciu rąk i odczekaniu 30 minut pomiędzy kontaktem ze spermą a dalszym zbliżeniem, co świadczy o tym, że plemniki te nie były w stanie przeżyć.

Brązowe plamienie, które wystąpiło u dziewczyny, może oznaczać zaburzenia hormonalne, dlatego warto, aby udała się ona do ginekologa. Natomiast twarde piersi, powiększony obwód brzucha, zmiany skórne czy twarda i nisko ułożona szyjka macicy świadczy o tym, że zbliża się okres.

Te i inne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego wymienione zostały w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-pms.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.