Interpretacja wyników 8-tygodniowego dziecka

Dzień dobry. Czekamy na wizytę u lekarza. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników mojej prawie 2-miesięcznej Córeczki: WBC - 16.0 H, RBC - 3.50 L, HGB - 11.0, HCT - 29.7, L PLT - 595 H, PCT - 446, MCV - 85, MCH - 31.3, MCHC - 36.9 H, RDW - 14.1, MPV - 7.5, PDW - 12.0, %LYM - 19.7, %MON - 22.1, %GRA - 58.2, #LYM - 3.1, #MON - 3.5, #GRA - 9.4, pałeczki - 2, podzielone - 42, kwasochłonne - 3, limfocyty - 50, monocyty - 3, wapń całkowity - 9.0, fosfor - 4.6, TSH - 3.5.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wyniki Pani córeczki nie odbiegają znacząco od normy, aczkolwiek zauważalny jest niski poziom erytrocytów i hematokrytu oraz podwyższone wartości leukocytów i płytek krwi. pierwsze dwa wyniki mogą być wynikiem osłabienia organizmu i słabego nawodnienia dziecka, dwa kolejne do markery stanu zapalnego. Czy córeczka nie jest lub była w ostatnim czasie przeziębiona? U tak małego dziecka zwykle nie ma potrzeby ingerencji farmakologicznej przy takich wynikach morfologii. Pomocne mogą się okazać preparaty wzmacniające oraz nawadnianie dziecka. Proszę skonsultować wyniki z lekarzem rodzinnym, który po zbadaniu dziecka oraz analizie wyników, zaleci dalsze postępowanie. Jeżeli zauważy Pani zmiany w zachowaniu dziecka - np. będzie bardziej ospałe lub ewidentne będą cechy infekcji, proszę udać się do lekarza, nie czekając na wcześniej wyznaczony termin.