Jaka dieta jest wskazana po rekonstrukcji więzadła Achillesa?

Jaka dieta po rekonstrukcji więzadla achillesa?

Witam.

Szybszy powrót do formy po kontuzji jest możliwy, jeśli dostarczysz organizmowi składników odżywczych niezbędnych do regeneracji.

Dieta powinna być odżywcza, pełna składników mineralnych i witamin.

Koniecznie należy zwiększyć ilość warzyw i owoców oraz sięgać po dobre źródła węglowodanów, takie jak batat, ryż, komosa ryżowa, kasze„Wskazany jest kolagen na kontuzje, pamiętajmy, wysokiej jakości.

Niezbędna jest odpowiednia podaż witaminy C, aby kolagen w naszym organizmie mógł się prawidłowo wytworzyć.

Dieta na kontuzje powinna zawierać dużo wapnia, a także cynku i miedzi, czyli składników mineralnych niezbędnych do regeneracji uszkodzonych struktur.

Źródłem białka powinny być:

ryby, mięsa typu drób, ale również wołowina które dostarczają nie tylko odpowiedniej ilości aminokwasów, lecz także witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Uzupełnieniem diety powinny być zdrowe tłuszcze, takie jak: awokado, oliwa czy orzechy (orzechy włoskie, orzechy laskowe, migdały, masło orzechowe.

Pozdrawiam