Jakie badania jeszcze można wykonać w celu rozpoznania choroby wywołującej arytmię?

Witam, rok temu zaczęły się problemy z sercem, stwierdzono arytmię, przepisano leki coccor cor i rytmonorm. Zanim zaczął się problem z sercem miałam regularne bóle głowy, powiększony węzeł chłonny szyjny, napady senności, mocne poty. Morfologia, próby wątrobowe, mocz, RTG płuc w normie. Do powyższych dolegliwości doszły, drętwienia placów, nadal bóle głowy i zawroty, otępienie, ciężkość w oddychaniu (szczepiona na covid)co jakiś czas bóle mięśni całego ciała, bóle szyi, uczucie ssania, nagła senność, brak sil. Dodatkowe badania tzn USG tarczycy i węzłów w normie, badanie na choroby autoimmunologiczne w normie. Podejrzewano bolerioze. Igm cały czas dodatnie igg ujemne nawet przy powtórnym badaniu miesiąc później. Proszę o pomoc. Jakie badania jeszcze można wykonać w celu rozpoznania choroby wywołującej arytmię i powyżej wymienione dolegliwości.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Arytmia serca dotyka dużą część społeczeństwa, zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Na pewno schorzenia tego nie powinno się bagatelizować i być pod stałą opieką specjalisty. W celu potwierdzenia arytmii serca, kardiolog zaleca wykonanie pewnych badań. Do podstawowych należy zaliczyć EKG serca - spoczynkowe i wysiłkowe, badanie echo serca, a także przydatny może się okazać holter EKG.

Arytmia serca charakteryzuje się nagłym przyspieszeniem lub zwolnieniem pracy serca. Nie jest ona oddzielną chorobą, a objawem różnych schorzeń ogólnoustrojowych. Prawidłowy rytm serca jest nieprzerwany i wynosi od 60 do 80 uderzeń na minutę. Zwiększenie lub zmniejszenie tej częstotliwości może powodować osłabienie, duszności, uczucia gorąca oraz ból w klatce piersiowej.

Przypadłość ta może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, jednakże przy właściwym leczeniu można normalnie funkcjonować. Lekarz ustala sposób leczenia polegający głównie na stosowaniu leków regulujących rytm serca.

Z racji odległości trudno jest ocenić Pani stan zdrowia, dlatego proponujemy wizytę u lekarza kardiologa, by mógł zdecydować o dalszym postępowaniu i diagnostyce, aby poprawić Pani komfort życia i ogólne samopoczucie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca

https://portal.abczdrowie.pl/arytmia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.