Jakie badania wykrywają alergię IgE-niezależną?

Tydzień temu robiłam synkowi testy z krwi na alergeny pokarmowe i wziewne. Wszystkie wyniki wyszły klasy 0, czyli tak jak gdyby nie miał alergii. U synka po zjedzeniu mleka i soi wyskakują liszaje na buzi. Czy to oznacza, że ma alergię IgE-niezależną? Jakie testy wykazałyby alergię pokarmową u niego, ponieważ chcę się upewnić na co dokładnie reaguje alergicznie i czy nie występują jakieś alergie krzyżowe. Pozdrawiam, Anna

Aleksander Ropielewski

Oznacza to nietolerancję pokarmową, której mechanizm jest IgE niezależny. W tej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie testów prowokacyjnych metodą podwójnie ślepej próby.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski