Jakim preparatem można uzupełnić poziom witaminy D3?

Jakim preparatem można uzupełnić poziom witaminy D3 w przypadku uczulenia na tę witaminę? Próbowałam kilka preparatów i zawsze uczulenie , a mam duży deficyt. Wynik 4,29ng/ml. Uczulona jestem też na ryby.
KOBIETA, 67 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Ma Pani ciężki niedobór witaminy D,powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Podejrzewam,że ma Pani uczulenie na olej rybi,często witamina D jest rozpuszczona w oleju rybim,dlatego ma Pani reakcje alergiczna po każdej przyjętej witaminie.

Lista witamin,które mogą okazać się dobre :

-Aura Herbals witamina D3 z lanoliny;

- D Vigantoletten Max;

-Mito-D3 Witamina D3 w kroplach.

Produkty,które warto włączyć do diety,bo mają dużo witaminy D3 :

-grzyby shitake, maitake i smardze;

-mleko, ser żółty oraz jajka.

Proszę każdego dnia przebywać na dworze,najlepiej w godzinach od godziny 12 do 15. Akurat teraz zaczyna się pora roku bardziej słoneczna,jest to okazja na kąpiele słoneczne. Wystarczy nawet 15 minut na dworze aby zwiększyć poziom witaminy D. Aby jednak do tego doszło, należy mieć odsłonięte co najmniej 18% ciała (krótki rękaw, krótkie spodenki), dotyczy to słonecznego bezchmurnego dnia.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska