Poziom żelaza przy nieustannym stresie

Witam mam 34lata od pewnego czasu żyje w ciągłym stresie i biegu ostatnio nawet mało jem ale mój organizm się tak przyzwyczaił że nie odczuwalna głodu biorę witaminy, ale zauważyłam że bardzo się męczę i zrobiłam badania wynik z żelaza Pani w laboratorium mówi że jest kiepski proszę o interwencję Mój wynik żelaza to 16,3 ug/dl

Nie ma się co dziwić, że wyniki badań są kiepskie, skoro stosuje Pani ubogą dietę, mało jedząc. Mówi się, że jelita to nasz drugi mózg i ich funkcjonowanie ma znaczący wpływ na psychikę. A przecież większość substancji odżywczych, które pozyskujemy z pożywienia wchłanianych jest właśnie w jelitach. Proszę zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę, szczególnie bogatą w dobrej jakości mięso (czerwone, wątróbka), zielone warzywa, orzechy i zboża. Można również suplementować żelazo, ale rodzaj suplementu i dawkę powinien dobrać lekarz.
Stres i życie w biegu wysyca nasz organizm również z pierwiastka jakim jest magnez, dlatego warto zbadać jego poziom jeżeli jeszcze Pani tego nie zrobiła.

Pozdrawiam serdecznie.

niekoniecznie jest to tyko zasluga poziomu zelaza...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Mam wrażenie, że wynik wskazujący na poziom żelaza w Pani organizmie potwierdza obecną wiedzę dotyczącą połączenia układu nerwowego i układu immunologicznego. W połowie lat 90-tych XX wieku dzięki możliwości obrazowego badania ludzkiego organizmu odkryto, że układ nerwowy i układ immunologiczny mają ze sobą wiele powiązań. To odkrycie oznacza, że jeśli żyjemy w stresie, który odpowiednio długo trwa i ma duże natężenie to nasze zasoby odpornościowe zaczynają się wyczerpywać i pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości i objawy. Świadczą one o zaburzonej równowadze w naszym organizmie. To co Pani napisała o jedzeniu (zmniejszanie się łaknienia lub nawet jego brak) jest niepokojące bo Pani organizm nie otrzymuje potrzebnych związków. Witaminami nie da się tego uzupełnić. Myślę, że warto się przyjrzeć trybowi w jakim Pani obecnie żyje. Proszę nie czekać na nasilenie się objawów, które wyłączą Panią z aktywności. Proszę nawiązać kontakt bezpośredni z psychologiem, który pomoże Pani opracować plan na zmniejszenie stresu w Pan i życiu. Pozdrawiam Panią
www.piotrantoniak.pl