Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 5 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja po raz pierwszy

Rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak zostały mi one przepisane na zwykłej wizycie u ginekologa, jedynie po standardowym badaniu. Nie wykonywałam żadnych badań hormonalnych, ale uprzedziłam lekarza, że mam anemię. Zadawałam dużo pytań i byłam właściwie dobrze poinformowana, zresztą bardzo dużo czytałam o tabletkach, skutkach i korzyściach ich przyjmowania oraz wszelakich objawach. Mam 18 lat, pierwszy raz przyjmuję tabletki, jak na razie wystąpił u mnie lekki ból piersi, zauważyłam, że stały się większe, boje się, że przytyję, więc uważam na jedzenie i ćwiczę. Sądzę, że wszystko jest w porządku, jednak piszę tu, aby zadać pytanie, czy mimo iż nie zrobiłam żadnych badań hormonalnych, to czy (bez występowania poważniejszych objawów) jestem nadal dobrze zabezpieczona przed zajściem w ciążę?! Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam!

Przed rozpoczęciem stosowania tabletek antykoncepcyjnych nie jest konieczne wykonywanie badania poziomu hormonów, wskazane jest raczej wykonanie badania krzepliwości krwi. Jeśli stosuje Pani tabletki zgodnie z instrukcją, ryzyko ciąży jest bardzo małe, bliskie zeru.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety