Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból głowy i w klatce piersiowej a wywoływanie wymiotów

Od kilku dobrych tygodni, zaczęłam prowokować wymioty (palce w gardło) codziennie po kilka razy, czasem mniej. Są naprawdę obfite. Na początku zazwyczaj bolało mnie tylko gardło, przełyk. Teraz strasznie dokucza mi ból głowy, chrypka, kaszel, ból w klatce piersiowej. Co to może być? Zwłaszcza ten ból w klatce piersiowej? Czy może to być nawet obrzęk płuc? Przez to, że przy wymiotowaniu, kawałki wymiocin, kwas żołądkowy, mogły się dostać do płuc? Przecież to kilka tygodni.
KOBIETA ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Oczywiście możliwe są powikłania płucne po wymiotach spowodowane aspiracją treści pokarmowej do dróg oddechowych. Jednak w obecnej sytuacji myślę iż objawy a w szczególności ból, chrypka, drapanie związane są z podrażnieniem błony śluzowej przełyku i gardła przez kwas solny obecny w treści pokarmowej. Nabłonek powyżej zwieracza przełyku nie jest tak odporny na działanie kwasu jak ten w żołądku. Zastanawia mnie fakt z jakiego powodu zaczęła Pani prowokować wymioty. Być może konieczna jest wizyta u lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy