Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa po ćwiczeniach na siłowni

Dzień Dobry,Syn od roku cwiczy na siłowni.3 tygodnie temu po jakimś cwiczeniu syna boli odcinek lędżwiowy i ból promieniuje do nogi. Miał badnie RTG kręgosłupa lędźwiowego a-p i boczne.wynik badania:mierna skolioza z wyrównaniem lordozy lędźwiowej.zwężenie tarczy międzykręgowej L5/S1 -dyskopatia.linia kręgosłupowa tylnia zachowana prawidłowo. Trzony lędźwiowe prawidłowej wielkości- bez cech przebudowy kostnej. syn od tygodnia bierze lek flamexin i ból mu nie mija.prosze o porade.pozdr

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy bez wątpienia są wynikiem przeciążenia kręgosłupa, który pomimo tak młodego wieku ma już cechy choroby zwyrodnieniowej. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym