Ból żołądka i wynik badania gastroskopii

w 2013 roku wykryto mi polipa 7mm , niestety nie usunięto mi go.Byłam leczona tabletkami ból żółądka minął.Wczoraj miałam gastroskopie bo bóle żołądka znowu się pojawiły,bo każdym jedzeniu.z Polipa zrobiła się grudka : w okolicy przedodźwiernikowej od strony ściany tylnej i krzywizny mniejszej kilkunastomilimetrowa grudka . Wycinek pobrano. co to może być czy ten polip miał wpływ na to ze teraz jest jakas grudka ? żołądek mnie boli codziennie i pod trzustką jem lekko , i mało

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest teraz stwierdzić czy jest to zmiana na podłożu wcześniejszego polipa czy też zupełnie nowa. Konieczne jest poznanie wyniku badania histopatologicznego aby móc określić rodzaj zmiany, bez tego można jedynie zgadywać. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.