Bóle pod żebrami i prawidłowe wyniki badań

Dzień dobry, z racji małej liczby znaków opiszę tylko objawy: -ucisk i uczucie ciężkości po prawej stronie w okolicy dolnych żeber i pod nimi -uczucie guli w przełyku czasem promieniujące do pleców -chwilowe bóle pod żebrami oraz na obrzeżach brzucha -niekiedy bóle w dolnej części klatki piersiowej po lewej stronie i na środku Robione badania: USG brzucha(rok temu), kolonoskopia(4 lata temu) morfologia RTG klatki(nie pod kątem tych objawów) Helicobacter pylori wszystkie w normie. Co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy nie są na tyle specyficzne by postawić jednoznaczną diagnozę. Badania z przed roku także nić nie wnoszą do obecnego stanu. Może to mieć związek z jakimiś zaburzeniami jonowymi, funkcji tarczycy, wątroby, refluksem zołądkowo-przełykowym itp. Warto więc udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi i moczu. Morfologia krwi, jonogram, poziom glukozy, hormony tarczycy oraz badanie ogólne moczu, mogą wiele w tej sprawie wyjaśnić. Proszę się więc nie niepokoić, tylko zacząć od przebadania się.
Pozdrawiam!