Ciąża czy objawy nadżerki?

Witam! Mam 20 lat. Właśnie kończę drugie opakowanie plastrów antykoncepcyjnych. Mimo że stosuję je zgodnie z zaleceniami, naszą dodatkową metodą zabezpieczenia się jest prezerwatywa. Niestety 5 dni temu zapomnieliśmy jej użyć. 3 dni po stosunku zauważyłam lekkie plamienie (kolor jasnoróżowy) bóle brzucha i pieczenie podczas oddawania moczu. Plamienie po dniu ustąpiło natomiast pieczenie i bóle podczas oddawania moczu nie. Dziś zdjęłam plaster i mam 7dniową przerwę i kolejne opakowane plastrów. Natomiast miesiączki spodziewam się za 3-4 dni. Kilka miesięcy temu byłam u ginekologa i stwierdził, że mam nadżerkę wiec zapisał mi tabletki dopochwowe (lecz od miesiąca ich nie biorę). Nie miałam nigdy takich objawów po stosunku dlatego niepokoi mnie ta sytuacja. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciąże? Czy są to może objawy ciąży? Czy też spowodowane jest to nie do końca wyleczoną nadżerką? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam!
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dolegliwości w obrębie cewki moczowej, w szczególności pieczenie przy oddawaniu moczu, nie świadczą w żadnej mierze o ciąży czy o nadżerce, lecz spowodowane są najprawdopodobniej infekcją dróg moczowych. Stosunek bez prezerwatywy mógł sprzyjać "przyplątaniu się" stanu zapalnego dróg moczowych. Należy się udać do lekarza rodzinnego, który zaleci badanie ogólne moczu i  odpowiednią kurację.

Pozdrawiam serdecznie!