Co jest powodem częstych biegunek i bólu podbrzusza?

Witam. U męża często pojawiają się biegunki, luźne stolce. Zazwyczaj ma je przed wyjściem do pracy lub w trakcie jej podróży. Dzisiaj w nocy (parę razy się już to zdarzyło) dostał atak bólu w podbrzuszu biegunka. Co to może być? Dodam, że mąż na zgagę. Codziennie łyka tabletki, ponieważ lekarze rozłożyli ręce i nie wiedzą od czego ją ma - gastroskopia była robiona. Do jakiego lekarza się udać? Żeby zrobił USG brzucha i badania? Pozdrawiam (mężczyzna, lat 27)

Objawy mogą być ocenione przez gastroenterologa. Możliwe, że związane są ze stresem i konieczne będzie nauczenie radzenia sobie z nim.