Co mogą oznaczać bóle żołądka u 18-letniego mężczyzny?

Witam! Od jakiegoś czasu (około 3-4 miesięcy, może nawet dłużej) wzmagam się z regularnymi bólami żołądka. Bóle pojawiają się rzadko (w wymienionym okresie pojawił się 3 razy), ale są długie i momentami bardzo silne. Tylko raz chciałem załagodzić ból lekarstwem, ale i ono nie pomogło (No-spa max). Ból jest tępy i nasila się gdy się położę. Czasami do bólu pod mostkiem dołącza taki sam ból odcinka lędźwiowego pleców. Dodam jeszcze, że około miesiąc temu robiłem próby wątrobowe i amylaze i wszystko było w normie, ale teraz robiłem badania do hematologa i okazało się, że we krwi mam za dużo żelaza. Sprawdziłem wszystkie suplementy jakie przyjmuję i nie mają one w składzie ani żelaza ani informacji na ulotce, że mogą się przyczynić do wzrostu jego poziomu. Hematolog zalecił badania wątroby i jej USG. Czy te bóle mogą mieć związek z tym wszystkim czy to raczej dwie różne dolegliwości? Co mogą oznaczać tak rzadkie, choć regularne bóle żołądka? Jak łagodzić ten ból? Dodam, że mam 18 lat, staram się prowadzić zdrowy tryb życia pod kontrolą dietetyka, nie spożywam dużej ilości alkoholu, ale zdarzyło mi się popalać papierosy... Czy to też może mieć jakiś związek?

Lek. Tomasz Budlewski

Obecnie nalezy wyjaśnić kwestie podwyższonego poziomu żelaza i Ew dalsza diagnostyka względem dolegliwości i poszukiwanie przyczyny