Co mogą oznaczać zaburzenia widzenia, kłucie w klatce piersiowej oraz uczucie odrealnienia?

Witam. Mam nietypowy problem, gdyż od roku może niecałe go mam problem ze wzrokiem. Byłam u okulisty i nic nie wykazał poważnego. Mianowicie widzę ok lecz czuje się jakbym była w bance mydlane.. Nie mogę złapać ostrości widzenia, wszystko tak jakby się zlewalo.. Bardzo dziwne uczucie.. Do tego mam czasem lekkie zawroty głowy, biegunki. Czasami mnie kuje w klatce piersiowej.. Również występują nie duszności a bardziej ciężkośc w oddychanie nosem tka jakby na klatce mi coś ciezszego siedziało.. Czuję mocne odrealnienie.. Jakbym ja to nie była ja.. Ciągle myślę do tego o śmierci, że zaraz umrę.. Ze na pewno jestem na coś chora. Wszystko przez te objawy.. Mam dość życia.. Wszystko dla mnie jest bez sensu no bo przecież i tak umieramy z dnia na dzień.. Martwię się że nie dozyje starości.. Wszystko popedzilo mnie w zgorzchnialosc.. Nie jestem już takim człowiekiem uśmiechnięty jakim byłam.. Dodam że całe dzieciństwo to był stres, kłótnie z mamą przeważnie.. Roztsnaie rodziców, wyprowadzki.. Od 10 roku życia kłótnie z mamą były na porządku dziennym.. Dodam że jestem osobą nerwowa i wybuchowa.. Czasami mam takie dni że poddaje się nie wiedząc tak naprawde walczę.. I wybucham płaczem.. Dodam że jestem w ciąży i bardzo się martwię że przez mój stan będzie źle.. Co się ze mną dzieje? Czy to choroba, nowotwor czy inna choroba czy choroba psychiczna..? Błagam o pomoc.. Miałam robione badania krwi wszystko ok, tomograf miałam jakiś kawałek czasu temu było ok choć i tak wydaje mi się że lekarze coś przeoczyli.. Kal w normie, mocz idealny.. Ekg serca ok.. Neurolog nic nie wykrył.. Tarczyca ok.. Wszystkie badania jakie robiłam były dobre.. Lecz ciągle boję się że jakies badanie pominelam i jestem chora.. Proszę o pomoc..

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Tak nie musi być!
Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wnioskuję, że wyniki badań diagnostycznych wskazują, że nie ma Pani powodu do niepokoju.

Moja uwagę zwróciły Pani słowa: "...Również występują nie duszności a bardziej ciężkośc w oddychanie nosem tka jakby na klatce mi coś ciezszego siedziało.. Czuję mocne odrealnienie.. Jakbym ja to nie była ja.. Ciągle myślę do tego o śmierci, że zaraz umrę.. Ze na pewno jestem na coś chora. Wszystko przez te objawy.. Mam dość życia.. Wszystko dla mnie jest bez sensu no bo przecież i tak umieramy z dnia na dzień.. Martwię się że nie dozyje starości.. Wszystko popedzilo mnie w zgorzchnialosc.. Nie jestem już takim człowiekiem uśmiechnięty jakim byłam.. Dodam że całe dzieciństwo to był stres, kłótnie z mamą przeważnie... ." co wskazuje na odpowiedź Pani organizmu, na trudne/przewlekające się doznania/zdarzenia, z przeszłości, czego skutkiem jest obecny u Pani mocno zaniżony nastrój, co może zaniepokoić oraz wskazywać na stan depresyjno-lękowy, kiedy to postrzega Pani rzeczywistość, tylko w szarych kolorach.
Opisane symptomy mogą ulegać wzmocnieniu, kiedy aktualnie jest Pani w ciąży.

Proszę już nie czekać!
Nie pozostaje Pani nic innego, jak sięgnąć po niezbędne dla Pani wsparcie specjalistyczne, do Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania lub prywatnie) celem profesjonalnej diagnostyki oraz efektywnego leczenia.

Wspieram Panią mentalnie, życząc Pani tylko pomyślności i radości!

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie
i życie, często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca, problemy
żołądkowe, przeszywający ból w klatce piersiowej, bóle głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Poczucie derealizacji i depersonalizacji to zaburzenia
dysocjacyjne
, które wyzwalają się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Bardzo często współwystępuje również z zaburzeniami lękowymi,
depresją kliniczną, chorobą afektywną dwubiegunową,
zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, w napadach paniki
a także po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie.
Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach
lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,
powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe
konsekwencje, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych i ataków paniki
oraz ich konsekwencjami dzięki czemu odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl