Co mogło spowodować utratę wagi?

Mój mąż od stycznia tego roku schudł, a następnie przestał przybierać na wadze. Ma 39 lat, w styczniu miał rozbijane kamienie nerkowe metodą CWLS. Od tamtego czasu rozpoczęła się diagnostyka jego utraty wagi. Przeprowadzono USG jamy brzusznej, gastroskopię, kolonoskopię, RTG płuc, podstawowe badania: morfologia, mocz, tarczyca, bilirubina, kreatynina. Które nic niepokojącego nie wykazały. Mąż ma autoimunologiczną chorobę - łuszczycę skóry, stłuszczenie wątroby i podwyższone lipidy (nie wiem dokładnie na lipidogramie). Jakie badania mąż może jeszcze przeprowadzić? Co diagnozować? Mam na myśli badanie podstawowe kału. A co dalej? Obawiam się że może to być nowotwór.

Witam! Ważne byłoby, żeby Pani doprecyzowała informacje na temat wagi męża - tj. jego wzrost oraz wagę początkową i obecną. Istotny jest także czas, w którym mąż stracił wagę, jego dieta i aktywność fizyczna (oraz czy coś w tych kwestiach zmieniło się w ostatnim czasie). Bez opisu dolegliwości, które odczuwa mąż oraz ogólnego badania fizykalnego trudno jest ocenić możliwą przyczynę. W związku z tym należałoby uzupełnić wywiad także o takie informacje + aktualnie zażywane leki, wcześniej przebyte choroby, wywiad rodzinny (choroby występujące w rodzinie), o to jak aktualnie czuje się mąż. Jeżeli chodzi o badanie kału - można wykonać badanie krwi utajonej w kale, aczkolwiek po wykonaniu pełnej kolonoskopii i gastroskopii, badanie nie powinno wykazać zmian patologicznych. Z wykluczonych chorób, których Pani nie wymieniła utrata wagi może świadczyć o cukrzycy czy depresji. Pozdrawiam serdecznie!