Co może znaczyć ból prawej piersi nad sutkiem?

Dzień dobry boli mnie prawa pierś nad sutkiem. Kiedyś już mnie tak bolało i poszłam do lekarza stwierdził ze to uszkodzony mięsień ale znowu mnie boli. Jak nie mam na sobie biustonosza i „dotknę” ramieniem to czuje ogromny dyskomfort i lekki ból. Robiłam badanie sama badanie palpitacyjne czy jakos tak i nie wyczuwam żadnego guza ani nic takiego a pierś nadal boli. Boli mnie tez trochę w okolicy pachy zaczyna ciągnąć. To taki dziwny ból ciężki do określenia ale się martwię ze to może być coś poważnego. Do ginekologa ide na początku sierpnia by sprawdzić czy to nie żaden guz. Nie wiem co zrobic

Przede wszystkim lekarz musi zbadać piersi palpacyjnie i sprawdzić, czy nie są wyczuwalne żadne patologiczne zmiany. Następnie powinna Pani wykonać USG. Proszę wykonać także oznaczenie CRP, morfologii i prokalcytoniny, żeby wykluczyć proces infekcyjny i np. tworzenie się ropnia.