Co może znaczyć takie poranne rozwolnienie?

Witam, od 5 dni mam poranne rozwolnienie. Nigdy w życiu tak nie miałam. Wypróżnienie było zawsze normalne praktycznie codziennie o tej samej porze a od 5 dni rozwolnienie, czy to jak wstanę lub czy jak zjem śniadanie obojętnie co, nawet Kisiel i za pare minut muszę iść skorzystać z toalety. Czym to jest spowodowane nigdy nie miałam problemów ze stolcem, zawsze był normalny. Odzywiam się w miarę zdrowo, nie jem czekolady i tak słodyczy itp jedynie herbatniki, nie jem tłustego, smazonego. Od kilku miesięcy biorę probiotyk dicoflor 30 profilaktycznie jedna saszetke codziennie. Czym to poranne rozwolnienie może być spowodowane?

Dzień dobry,
Przyczyn może być wiele od grypy żołądkowej po nietolerancję i celiakię,
Warto wprowadzić probiotyk dicoflor, elektrolity i dietę ścisłą ( tzn kleiki ryżowe, z kaszy, marchwiankę, czerstwe pieczywo), pomocne możne być siemię lniane.
Zdecydowanie zachęcam do zrobienia badań, zaczynając od morfologii.
Jednym z kierunków może być celiakia lub nietolerancja nabiału (kazeina i/lub laktoza).
Jeżeli problem nie ustąpi należy udać się do lekarza i zachęcam również do skorzystania z konsultacji dietetycznej.
Pozdrawiam serdecznie,