Kobieta , 23 lata witam, mam 23lata i siedzącą pracę. dziś po pracy dostałam bardzo nieprzyjemnego bólu w udzie,promieniujacy do posladka. Noga boli przy dotyku a uczucie jest podobne do zakwasow, albo stłuczenia. miałam też kołatania serca, A chwilę potem ciężki do opanowania kaszel . Mój brat chorował na zapalenie żył, czy to może mnie również dotyczyć?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Przypuszczam, że może to być podrażnienie nerwu kulszowego. Przyczyną może być nawet długotrwałe siedzenie. Prawdopodobnie ma Pani problem z dużym napięciem mięśni przykręgosłupowych w odcinku piersiowym kręgosłupa. Temat dla fizjoterapeuty powinien być prosty.

Na razie polecam film instruktażowy:
https://www.youtube.com/watch?v=cqv06rlQ934

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: